Bili smo na putu, u Pirotu, na selu, na jezeru itd. Počevši od ujutro pa za narednih par sati (u autu) osuo mi se trup, ledja, bedra i pomalo noge. Tog jutra sam zapazila par tačkica na stomaku, u sredini jako crvene a okolo svetliji krug, nisu svrbele, medjutim posle par sati svrbelo me je sve živo. Otidoh kod jednog dermatologa i on mi dade neki "koktel", uze bris sa jedne od prvih tačkica koje su se pojavile, i da mažem kremu Beloderm i uvece pijem tablete Aerius (1kom) . Taj koktel sam dobila još 2 dana a onda terapija izgleda ovako: ujutro tuširanje, mazanje belodermom, popijem Nirypan 12 mg, tabletu ca+c vit. , u podne nirypan 8 mg, uvece tuširanje i mazanje belodermom i tbl. Aerius 5 mg. Sad tu terapiju da primenjujem nedelju dana i onda da dodjem na kontrolu. Nirypan pijem po šemi, 6 dana, tako da svaka dva dana smanjujem za 4 mg: 3 tbl ujutro, 2 u podne, ništa uveče. Pa 2 dana 3 tbl ujutro, 1 u podne i ništa uveče. I 2 dana 2tbl ujutro, 1 u podne i ništa uveče. Pisala sam ovako opširno jer želim da vas zamolim da mi odgovorite na 2 pitanja a to su: mogu li da posle tog zadnjeg dana prekinem sa terapijom bez nekih posledica ili da jos smanjujem uzimanje nirypana? To pitanje vam postavljam jer bih želela da izbegnem tu poslednju kontrolu (iskreno, doktor je jako skup i nemam para za jos jedan odlazak kod njega) . I zanima me sta vi mislite da je bilo u pitanju, alergija ili nesto drugo. Tih tačkica ima i manjih i većih. Inace sada mi je bolje, ali ne naročito, jedino što više ne izlaze nove.
    Hvala unapred

    Odgovoreno: 27. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Moguće je da je bila alergija, ili čak vrsta bakterijske infekcije tipa. Folikulitis. U svakom slučaju budite revnosni u terapiji i završite započeto sa dermatologom. Nyripan se ukida postepeno.