Poštovana dr,
    Javljao sam se i ranije u vezi crvene prugice na čelu deteta sa tačkicama u vidu veoma sitnih bubuljica. Dr je sumnjao na gljivice pa smo ih lečili, posle se razdvojila u dve prugice bele boje. Kasnije posle primene antigljivicnih krema dr nam je rekao da koristimo Pantenol a zatim ad3 kapi i kantarijumovo ulje da bi se vratila pigmentacija. Ne širi se i polako je počelo da dobija boju ali to ide veom sporo. Ceo tok bolesne kože traje od februara meseca. Nema na drugom mestu sličnih promena. Da li se radi o vitiligu ili o ekcemu? Dete ima 7 godina. Niko u porodici ranije nije imao vitiligo.
    Molim za savet i odgovor. Zabrinuti roditelj

    Odgovoreno: 27. 08. 2009.
    • Poštovani,
      Nemam dovoljno podataka da bih negirala ili potvrdila bilo šta. Da je ekcem ne bi se povukao na antigljivične kreme. Kod dece je moguće da dođe do promene u pigmentaciji jer je koža osetljiva. Budite strpljivi.