Poštovani,
    pre 3 dana bio sam u selu i jednog jutra sam se probudio sa svrabom u predelu kuka. Bile su to dve tačkice nalik na ubod komarca. Nisam obraćao tome prevelik značaj jer me je tu noć izujedalo puno komaraca i ništa ne bi bilo čudno da se ta dva plika kasnije u toku dana nisu razbuktala. Danas sam bio kod dermatologa u studentskoj poliklinici koja je rekla da nije sigurna ali joj sve to liči na herpes. Moram da napomenem da sam 3 dana pre no što su se plikići pojavili bio na bazenu, ali sam se posle kupanja dorbo istuširao. Takodje moram da napomenem da sam se prethodnih dana podosta kretao kroz šume i livade. Sad se sve to pretvorilo u jedan plik sa dve tačkice i krastama na njima. Ne boli me, ali užasno svrbi. Lekarka mi je dala na nakapavam eosin sol 2% i kremu Triderm da mažem ujutru i uveče. Da li se zaista radi o herpesu, ili ukoliko je ujed insekta u pitanju da li će navedena terapija da pomogne ili da donese još veće nevolje?
    P. S. U uputstvu za kremu sam pročitao da ne treba da se maže ako je herpes simpex u pitanju?