Moja beba ima 8 meseci. Devojčica. Sa 6 i po meseci joj se pojavila bela fleka na šaci. Bili smo kod dermatologa rađene analize krvi; 18 glu 5. 17 60hstsh 1. 0149 61 tt4 8. 75 62 tt3 1. 69 dermatolog mi je rekao pošto imam zakazato 18. 08 kod endrokrinologa za bebu da oni tamo pogledaju rezultate krvi, jer ona baš ne zna dozvoljene granice kod dece. Da pitam u apoteci da li bebe smeju da mazu Vitix gel, ako smeju da kupim i mažem. S obzirom da ona ne zna šta je u pitanju, nije sigurna da li je Vitiligo, ali zna da gel neće naskoditi ako i nije vitiligo. Bila sam u više apoteka i niko mi ne preporucuje da tako maloj bebi mažem vitix. Kod endrokrinologa idemo zato što pedijatar smatra da bebica ima malo uvećane grudi. Jako sam zabrinuta.
    Molim vas da mi odgovorite vase mišljenje o svemu ovome na moj e -mail

    Odgovoreno: 27. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Prvo apsolvirajte endokrinologa. Premalo je podataka za dijagnozu posebno za vitiligo. Nemojte se brinuti. Neka bebica još malo poraste. Ukoliko želite na našem sajtu je postavljena teledermatologija pa pošaljite slike i popunite upitnik.