Unatrag 3-4 dana primjetila sam da me, nakon znojenja, ali i u normalnim okolnostima, počinje svrbjeti zatiljak i više, prema tjemenu. Ispočetka me nije brinulo, ali se počelo dešavati sve češće, i nakon nekog vremena prestaje. Onda je isti "svrab" počeo na unutrašnjoj strani lakta i između prstiju šaka. Ne vide se nikakve promjene na koži, izuzev crvenila koje je uzrokovano grebanjem. Danas sam osjetila isto na unutrašnjem dijelu gležnjeva kao i na vanjskom djelu spolovila, na spoju bedara i međunožja. Sada me svrbe i kompletni dlanovi i dalje bez nekih vidljivih promjena na koži. Synopen mast mi je, barem tako mislim, malo ublažila podražaj. O čemu bi se moglo raditi? Imamo puno kućnih ljubimaca, patke, koke, psa, kunića i od nedavno nam je došla neka mala mica. Razmišljala sam, da li bi oni mogli biti uzrok tome, mada na nikome nisam vidjela nikakvih znakova oboljenja?
    Poštovanje, hvala

    Odgovoreno: 27. 08. 2009.
    • Poštovana,
      U vašem okruženju je veoma puno potencijalnih alergena - životinjska dlaka. Pokušajte da se distancirate od ljubimaca pa ćemo videti. Možete da koristite Aerius tbl. 1-2 dnevno.