Poštovani,
    herpes mi izlazi već godinama i to na licu, ispod oka. Mažem ga Aciklovirom (preko dana) i cinkovom pastom (noću) i ispiram sa Acid borici, a pijem i kompleks vitamina b. Poslednji put kada sam ga imala ostao mi je crveni trag na mestu gde je bio herpes. Sada mi je ponovo izašao i želim da pitam kojom kremom da mažem da bih izbegla taj crveni trag? Na internetu sam pronasla podatak da od aciklovira ostaje crveno.
    Unapred hvala.

    Odgovoreno: 27. 08. 2009.

Komentari na pitanje: #35228

    • Ja upravo sada imam herpes ispod desnog oka. Prvi put sam ga imala sa 6 godina i bilo je strašno. Ležala sam u bolnici dve sedmice, proširilo se na oba kapka, bilo je bolno. . . Od tada mi se javi kadgod sam pod stresom ili kada mi opadne imunitet. Sada imam 50 godina. Pre 4 godine, posle direktnog sudara, izašao mi je herpes i otišla sam u privatnu polikliniku "sente" u subotici. Doktorka mi je uradila desetodnevni tretman laserom i već posle prvog dana, počeo se smanjivati otok i sušiti. Već za nekoliko dana, ga nije ni bilo. Koliko se sećam 4-5 dana mi je radila tretmane po 1-2 minuta, a posle na razmak od dva dana i na kraju posle 5 dana. Prošlo je 4 godine i 2 dana, sada sam opet bila pod velikim stresom, u četvrtak ujutro sam videla da se pojavljuje opet ispod desnog oka. Već to popodne su mi počeli sa laserom, juče mi se već smanjio, manje peče i svrbi, a jutros sam bila ponovo i već se suši, bez da se povećavao i već je skoro neprimetan. Pijem takođe i aciklovir i mažem herpes sa aciklovir mašću. Ovo je moje lično iskustvo, možda će nekome pomoći!