Poštovani,
    obrćam vam se sa molbom da mi očitate nalaze. Pre toga, uputiću vas u kratku istoriju moje bolesti. Bolujem od 2000. godine, trenutna dijagnoza je eritheme multiforme, međutim ovo nije konačna diojagnoza i dalje se traga. Bolest se manifestuje kao jak osip po koži. Imunološki parametri nalaza su sledeći: iga 4. 16 igg 23. 37 igm 1. 69 c3c 0. 55 c4 0. 88 ana pozitivan* ds-dna 10 *prilog: detektuje se ana mrljastog tipa bojenja u titru 1. 320 izgleda prisustva mnoštva nukleolusnih mrlja (mnd) . Dodatno detektuje se citoplazmatsko bojenje izgleda prisustva antitela specifičnih za mitohondrije.

    Odgovoreno: 27. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Zaista je potreban pregled dermatologa. Eritema multiforme ima nejasnu etiologiju lekovi, inf. virusima, bakterijama itd. Da li je urađena biopsija, da li se promene povlače na terapiju i koju terapiju.