Molim vas za jedan savet. Od pre 6. Meseci po nogama su mi se pojavile fleke u vidu kapilara i nalaze se samo na listovima i to sa spoljasne strane. Fleke ze sire ka stopalima i oko cukljeva i postaju modre. Bila sam kod vaskularnog hirurga rekao da nema tragova tromboze i ishemije i da se javim reumatologu. Zanima me sta to moze da bude. Bolove nikakve nemam jedino ponekad izuzetno hladne ili vrele noge. Hvala unapred.

    Odgovoreno: 26. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Pokušajte kolor doppler krvnih sudova nogu. Ukoliko se kapilari i venule i dalje pojavljuju obavite pregled dermatologa koji će proceniti da li da se kapilari uklanjaju sklerozacijom ili laserom.