Devojčica od 10 god. Od pre mesec dana dobila je promene na koži u obliku pruga koje neizlaze iz čista mira (ponekad po koja crta) ali uglavnom kada se počeše ili dodirne po koži, koža se nadigne i do 2cm, ponekad i veća površina bude zahvaćena, crveni se i taj deo je vreo, počelo je i da je svrbi. . . Vadili smo briseve grla, parazite i nosa gde je naneđena bakterija nemam nalaz pa nadam se da ću dobro reći aurelijus. . Pila je eritromicin sirup ali joj nije i dalje dobro. Ništa niko od alergo testova neradi kažu nema potrebe. Nervoza kože se spominje. Molim vas ako ikako ove siptome možete na ovakav način prepoznati, barem neki trag da imam. Nemogu nikako da shvatim da niko od naših pa i privatnih lekara nepreduzima baš ništa. . Nemama dijagnozu,. . Neprihvatam nervozu kože a i da je to kako je otkloniti a napominjem da nije uopšte nervozno dete. . .

    Odgovoreno: 26. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Po vašim rečima najverovatnije je reč o dermografizmu, tj. Povećanoj osetljivosti kože vašeg deteta, na koje se može uticati u manjojmeri jer predstavlja prirodnu predispoziciju na reakciju preosetljivosti. U terapiji se koriste antihistaminici, a sa odrastanjem deteta se preosetljivost smanjuje. Povedite malo računa sveukupno o životnim i radnim navikama deteta, smanjite faktore koji provociraju nastanak promena i sveukupno će stanje biti bolje iz dana u dan sa odrastanjem deteta. .