Poštovana,
    Kod mog sina od 18 godina poslednjih mjeseci je počelo opadanje kose, posebno na tjemenu, već se nazire krug. Nema genetskih predispozicija za ćelavost, nema ni zdravstvenih problema. Da li je potrebno prije obraćanja dermatologu uraditi nalaz krvne slike, i sl. I da li je moguće usporiti opadanje i kojim preparatima?
    S poštovanjem. Zabrinuta mama.

    Odgovoreno: 19. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Prvo se javite dermatologu, pa ukoliko on smatra da su potrebne određene analize, onda ćete ih uraditi. Potrebno je prvo da se postavi dijagnoza, tj. koji je tip opadanja u pitanju, pa da se onda ordinira terapija. Danas postoje preparati koji mogu usporiti opadanje kose i ubrzati rast.