Poštovana,
    Stalno me svrbi cijelo tijelo počne me nešto bockati iznutra i onda svrbež dolazi išla sam kožnom doktoru davali mi kreme i tablete al ništa mi nije pomoglo čak me i glava svrbi, pomozite mi molim Vas šta da radim i do čega je.
    Hvala unaprijed.

    Odgovoreno: 19. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Svrab se može javiti iz različitih razloga, preko spoljnih (različita hemijska sredstva koja koristimo), pa do toga da može da prati neke bolesti unutrašnjih organa. Takođe, koža svrbi i kada je preterano suva, pa je svrab čest kod starijih ljudi. Može se javiti i kao reakcija ne neke lekove. Uradite osnovnu laboratoriju (šećer u krvi, jetrine probe, transaminaze, ureu, kreatinin) i ukoliko je to u redu koristite simptomatsku terapiju koju Vam propisuje Vaš dermatolog.