Poštovana,
    Mama ima 72 godine, ima problem sa pojavom crvenila na nogama i širi se prema butinama, sa otokom, svrabom, ranije je imala crveni vetar izražen na jednoj nozi, sa visokom temperaturom i povraćanjem, malaksalošću. Tri godine primala zaštitu, inekcije jednom mesečno i sve vreme je bila sasvim dobro. Doktorica joj je preporučila da napravi pauzu sa primanjem zaštite i nakon 1 meseca po prekidu, pojavilo se to crvenilo na obe noge. Na institutu za kožne bolesti su joj prepisali nekakvu kremu kojom je mazala noge, sve bude ok desetak dana i posle toga opet sve ispočetka. Ne znam šta da radim i gde da je vodim?
    S poštovanjem.

    Odgovoreno: 19. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Niste napisali koje su to zaštitne injekcije, što bi bio bitan podatak, jer se nekada propisuju depoi kortikosteroida i po njihovom prekidanju dolazi do pogoršanja. Nekada je moguće da se crveni vetar ( eryzipel) ponavlja, tako da se morate redovno javljati svom dermatologu.
      Pozdrav.