Poštovana dr,
    Problem sa noktima. U poslednje vreme primećujem da nokti na šakama počinju da se odvajaju od vrhova prstiju, bez vidljivih promena, osim reljefnih horizontalnih brazda na palčevima. Imam uvećanu štitnu žlezdu sa urednim hormonskim statusom. Primećujem i pojačano opadanja kose. Višegodišnji sam hipertoničar sa relativno regulisanim pritiskom, imam epizode hipertenzije. Po savetu interniste uzimam terapiju. Da li su ove promene alarm!
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 01. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Promene na noktima se nekada mogu javiti izolovano i ne moraju da znače ništa posebno, ali se nekada mogu javiti i u sklopu drugih bolesti. Predlažem Vam da se javite dermatologu, koji bi posle pregleda eventualno isljučio infekciju ili Vas poslao na dodatne analize.