Poštovana,
    Imam smeđkaste fleke po ramenima, nadlakticama i zadnjici, koje su nastale kao posledica akni. Neke fleke, pogotovu na zadnjici su nastale i ako nisam dirala akne. Molim Vas, da mi preporučite neku kremu, gel, serum, bilo šta, što uspešno otklanja ove fleke? Za koje vreme da očekujem rezultat? PS može preporuka i za neku kremu koje ima u Evropi, a nema u Srbiji npr.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 01. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Hiperpigmentacije koje vi opisujete su česta posledica akni, pogotovu što neke osobe imaju sklonost takvog reagovanja na zapaljenje koje je prisutno na koži. Borba sa hiperpigmentacijama zahteva puno strpljenja, poboljšanja su moguća, ali se one jako sporo izbeljuju. Pokušajte sa jednim novim preparatom, serum Iklen, koristi se 2x dnevno i nanosi se samo na promene.