Poštovana,
    Prie svega čestitke za sve Vaše savete, što pomažete ljudima. Danas sam saznala za Vama i sam voodusevjema. Postavila sam pianja kod ginikologa a imam porteda da se obratim i Vama, kako i da e hvala. Da li ima lek za prekumerno potenje, potim se na race noze u i pod miskite premnogu ponekad se desi da slomin nesto jer ga ne mogu zadrzati, ne mogu nositi sandale posto mi se noga lizga, a sarene bluze samo kopnem za to jer se sve pozna. Za bilo kakva informacija Vas bi vi bila premnogu zadovolna ne reci mu na bog (gospod) da imas problem, reci mu na tvoj problem da za tebe postoji gospod (bog).
    Hvala Vam

    Odgovoreno: 19. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Potrebno je redovno sprovoditi higijenske mere i koristiti odeću i obuću prvenstveno načinjenu od prirodnih materijala. Kod urođenih hiperhidroza pokušava se ublažiti stanje prolaznim zatvaranjem izvodnih kanala znojnih žlezdi. Za to se upotrebljava 15-25% tni vodeni rastvor aluminijhlorid-heksahidrata, 2-5% rastvor taninske kiseline, i 5-20% rastvor formalina u vodi ili etanolu. Kod pojačanog znojenja nogu uspešne rezultate je pokazao tečni puder sa 20% heksametilen - tetra - amina. Preporučuje se primena svih gore navedenih sredstava uglavnom preko noći, kad žlezde miruju. Kod izrazito težih oblika ovog poremećaja, problem se pokušava rešiti hirurškim metodama, ili u novije vreme botoxom.