Poštovana!
    Pre izvesnog vremena utvrđeno je da bolujem od osteoporoze i to u veoma visokom procentu. Prepisani su mi lekovi: bonviva, ideos, bone-up. Uz to redovno uzimam lekove za sniženje krvnog pritiska i to norvac, monopril, presolol, po potrebi lasix i svakodnevno rivotril. Problem sa kožom lica se javio po početku uzimanja terapije za osteoporozu. Koža lica ubrzano stari, bore su dublje i izraženije, na pojedinim mestima koža izgleda ko da je opečena, ali nema crvenila. Da li mi možete reći šta je problem i kako ga mogu rešiti?
    Hvala puno. Pozdrav

    Odgovoreno: 19. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Terapija koju uzimate ne bi trebalo da da takve probleme koje vi opisujete. Međutim ukoliko ste u menopauzi ili nekom hormonskom disbalansu moguće je da se koža lica opušta i da su bore izraženije. (niste napisali koiko imate godina) probajte da koristite neku dobru anti age kremu, uradite neki od tretmana za liting. Ukoliko imate i neke subjektivne simptome, onda se javite dermatologu.