Poštovana,
    Već 10 god se mučim sa onycia-om nokata stopala. Sada su mi 2 nokta otpala, 1 je sumnjiv a i mali nokti su veoma sumnjivi. Možete li mi preporučiti opštu terapiju, prolazim stresan period u životu.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 29. 06. 2009.
    • Poštovani,
      Za određivanje sistemske terapije koja je terapija izbora kod onihomikoza je potrebno da uradite bris sa promena, da se izoluje gljivica koja je uzročnik i da Vam se onda odredi terapija. Kako je terapija dugotrajna (6 do 8 meseci), za to vreme je potrebno povremeno kontrolisati neke laboratorijske analize. Iz tih razloga opšta terapija se ne može propisati na ovaj način, već samo u ordinaciji dermatologa.