Poštovana,
    Po koži glave imam zagnojene bubuljice koje me svrbe i bole na dodir. Koža glave mi se mnogo znoji i kosa mi se brzo masti tako da ni 2 dana ne mogu da izdržim. Perut nemam. Ranije sam koristila niveine šampone a u poslednje vreme kosu perem genera bebi šamponom i povremeno mycoseb koji mi je pre nekoliko meseci prepisala doktorka zbog istih problema. Tada mi je dala i d ovicin kapsule i losion koji je pravljen u apoteci. Pošto se te rane vraćaju već 4-5 puta, molim Vas da mi date savet šta da radim.
    Hvala.

    Odgovoreno: 29. 06. 2009.
    • Poštovana,
      Folikulitis kože poglavine može biti dosadan i obično je posledica neadekvatnih šampona. Pokušajte sa rastvorom klindamycina 2%, 2 x dnevno i promenite šampon, uzmite neki za masnu kosu i to iz neke kolekcije koja se kupuje u apotekama, ne u parfimerijama. Proverite nivo šećera u krvi.
      Pozdrav.