Poštovana!
    Imam 21.god. i u zadnjih 5 mj. imam velikih problema sa aknama, dok u pubertetu nisam imala problema sa tim. Koristim određene terapije i povlače se polako, međutim primjetila sam da imam pojačanu dlakavost po licu, stomaku, rukama. Čak sam primjetila tamne dlačice ispod očiju što je neobično. Ginekolog mi je rekao da nemam policistične jajnike niti hormonalni poremećaj. Prepisao mi je pilule Yaz. Zanima me, ako nemam poremećaj hormona niti policistične jajnike, šta je u pitanju? Mogu li mi pilule pomoći kod smanjenja dlakavosti ili je čak povećavaju? I da li postoji neki lijek da se smanji dlakavost (inače sam svijetla i imala sam tanke, jedva primjetne dlačice).
    Hvala!

    Odgovoreno: 29. 06. 2009.
    • Poštovana,
      Pojačana dlakavost može biti posledica hormonalnih poremećaja, ali za to bi trebalo da eventualno uradite hormonalni status. Pilule za kontracepciju Vam mogu pomoći, ali i ne moraju, mada mi nije jasno zašto ste ih dobili ako je sa hormonima sve u redu. Nikakva druga terapija koja se pije ne postoji, eventualno bi tamnije dlake mogli da uklonite laserom.
      Pozdrav.