Poštovana,
    Još od srednje škole su počele da mi se povremeno pojavljuju kao sitne bele tačkice na usnama. Ne mogu se videti ako se gleda malo izdalje, jer su jako sitne i skoro neprimetne, međutim kad sklopim usne ili pređem jezikom imam osećaj kao da bockaju. Tretiram ih sodom bikarbonom, nakon čega mi usne jako ispucaju ali te tačkice prođu da bi se posle nekog vremena opet pojavile. Imate li neku ideju o čemu se radi?
    Hvala

    Odgovoreno: 30. 05. 2009.
    • Poštovani,
      za tačnu dijagnozu potreban je pregled kod dermatologa. Međutim, po opisu vaših promena moglo bi da se radi o uvećanim lojnim žlezdama kojih ima dosta na usnama i kod nekih osoba su vidljive. Ne bih vam preporučila sodu bikarbonu, samo isušujete usne. Javite se dermatologu.