Postovani lekari, imam 20 godina. Imam problem opadanja kose. . . Pocelo je jako rano, sa 18 godina. Bio sam na pregledu, dijagnoza je alopecia diffusa l-63, doktor mi je preporucio sampon alpecin c1, ali nije pomoglo, pa sam odustao. Postoji li neki detaljniji pregled?

    Odgovoreno: 20. 05. 2009.
    • Poštovani, u vašim godinama pre bi moglo da se pretpostavi da imate muški tip opadanja kose, a ne difuzno opadanje kose. Alpecin šampon koji ste dobili je dobar šampon, ali je više za prevenciju opadanja i dobro bi bilo da ga koristite i dalje. Javite se ponovo dermatologu, ukoliko je u pitanju zaista difuzno opadanje kose, potrebne su vam još neke dodatne analize, a ukoliko je u pitanju muški tip opadanja, možete da koristite još nešto od preparata, ali vam to mora propisati dermatolog.