Poštovanje,
    Skoro sam išao na pregled kod dermatologa zbog bubuljica na nogama. One su crne boje, male su i ne osećam nikakav svrab ni bol. Nalaz dermatologa je: dolazi na pregled zbog bubuljica na nozi na ekstenzornoj strani nadkolenice prisutne folikularne pustule veličine ciodine glave. Dg: infectiones cutis et subcutis localisatae aliae l08 od terapije sam dobio: phenocid liquid 2x1 pranje i klindagel 25 2x mazati. Pitao bih vas da li možete da mi preporučite neko drugo efikasno sredstvo jer je ovo baš skupo? Da li bi recimo, mogli da mi preporučite neki preparat na biljnoj bazi? I još jedno pitanje, da li su ove bubuljice opasne, jer je moja drugarica morala da ide kod lekara da joj seku takvu veću bubuljicu? Bio bih vam zahvalan da mi odgovorite na ova pitanja.
    Hvala. Pozdrav.

    Odgovoreno: 11. 05. 2009.
    • Poštovani,
      Možete pokušati sa nekim drugim antiseptičnim rastvorom (hipermangan, hidrogen i sl) i nekom antibiotskom mašću (gentamycin). Međutim, nezahvalno je ovako ordinirati terapiju, nije mi baš najjasnija dijagnoza. Inače, infekcije kože nisu opasne, a nekada kada su promene smeštene dublje i ne reaguju na terapiju neophodna je pomoć hirurga.
      Pozdrav.