Poštovani,
    Nedavno sam primetila da su mi nokti na nožnim prstima do palčeva zadebljani od baze nokta (korena) do polovine belom bojom. Taj deo mi se polako odvaja od kože ispod, uz lagano peckanje. Bojim se da promena ne zahvati celi nokat. Da je u pitanju neko gljivično oboljenje i kako se to može sanirati?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 02. 05. 2009.
    • Poštovana,
      Prvo se mora postaviti dijagnoza da bi terapija bila uspešna. Može da se radi i o gljivičnom oboljenju, što bi se dokazalo mikološkom kulturom nokta, ali može da bude i traumatsko oštećenje ili i bakterijska infekcija. Zato se javite dermatologu radi dijagnostike, a zatim i dobijanja terapije.
      Pozdrav.