Poštovani,
    imam 51 godinu i pre nepunih godinu dana mi se pojavilo crvenilo na vratu koje po malo i pecka, lekar opšte prakse mi je prepisao mast esperson ali meni to ne pomaže. Crvenilo mi se pojavljuje uvek a jače je kada sam nešto nervozna ili pod stresom. Molim vas da mi date savet šta da radim.
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 01. 05. 2009.
    • Poštovana,
      verovatno se radi o proširenim kapilarima na vratu ( erythrosis interfollicularis colli), što je relativno česta pojava i nekada može biti praćena tim simptomima koje opisujete. Javite se dermatologu, kapilari se mogu odstraniti nekim metodama, a postoje i kreme za crvenu kožu koje biste mogli da koristite (ne kortikosteroidi tipa espersona).