Poštovana,
    Molim Vas za savet imam veliki problem sa kožom na licu jako je masna išla sam kod dermatologa i koristila sve i svašta ali nisša bolje prvo je počelo od kose mastila se puno onda i lice pa odjednom bore po licu i neke podkožne bubuljice koje mi jako smetaju imam 25 godina majka sam dva deteta i imam jako osetljivu kožu a koristila sam nivein tonik i kremu pa onda seba med pa onda lorealovu kolekciju posle svega ništa bolje onda mi daju avenegel za masnu kožu i skupljanje bora i eucerin kremu za osetljivu kožu ali ama baš ništa bolje onda sam koristila uriage kremu po preporuci dermatologa u kombinaciji sa seba medom sapunom za bubuljice i tako ja kao da je moje lice za reakciju krema promenim dermatologa i on mi da da uveče da mažem elokom mast a ujutru linola fit ali meni je samo za nijansu bolje imam i dalje te bore koje mi strašno smetaju to su male rupice po licu i crvenilo lica kao koprivnjača i stalno je masno pa vas molim za savet da bi mi koža sijala kao pre sedam meseci naučila sam da imam negovano lice a ne ovako užas po licu a pogotovu sada kad je leto pojačano znojenje lica ne znam  šta ću a za kosu sam koristila mikoseb pa onda herba šampon za masnu kosu i nivein i lorealov ali ništa bolje sada koristim alpecin a2 isto po preporuci dermatologa. Ali poboljšanja nema šta da radim sa licem a šta sa kosom jer ja sve koristim ali osećam uvek masnoću na licu i na kosi to je strašno sve se negujes a sve si masan.
    Hvala

    Odgovoreno: 01. 05. 2009.
    • Poštovana,
      koristili ste jako mnogo preparata za realtivno kratko vreme, što nekada može biti i kontraproduktivno. Morate se odlučiti za jednog dermatologa i koristiti preparate koje vam on propisuje. Očigledno je da imate i masnu, ali i osetljivu kožu, verovatno je i dehidrirana, jer opisujete bore. Budite stpljivi, nekada je teško pronaći odgovarajuće kreme, ali je moguće.