Poštovani!
    Pišem u nadi da ćete ubrzo odgovoriti na ovaj medicinski problem. Reč je o mom dečku. Pre mesec dana, imao je suvu kožicu na koži penisa. Mislio je da će proći tek tako, nakon promene gela za tuširanje i tako. Nakon dve nedelje otišao je kod dermatologa, ispisala mu je nystatin i bornu kiselinu. Nalaz brisa je uredan, bez prisustva patoloških mikroorganizama. Njemu ta ranica, odnosno ranice nikad da zarastu. Boli ga i ne znam više šta činiti. Molim vas za savet. Napomena iz ranice ne izlazi nikakav sadržaj, izgleda kao sićušni rascep.
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 01. 05. 2009.
    • Poštovana,
      nekada je moguće preteranom upotrebom sredstava za higijenu osušiti osetljivu sluzokožu glansa penisa i samim tim je moguće da ona i pukne. To se može desiti i nakon odnosa, tako da nemate razloga za brigu (ukoliko su brisevi negativni). Neka koristi samo neku neutralnu kremu (npr panthenol) i bez preteranog pranja, menjanja gelova i sl.