Poštovana,
    Prije nekih mjesec dana jagodica srednjeg prsta desne noge mi je poplavila. Nisam imao bolove pa sam mislio da sam se neznajući udario i nisam tražio nikakvu stručnu pomoć. Ubrzo nakon tog na jagodici mi se formirao plik poput žulja. Taj plik sam probio i iz njega je izišla bistra tečnost bez mirisa. Jagodica je i dalje bila modra stanje se nije mjenjalo pa sam nakon 15 dana otišao ljekaru i on mi je odstrani kožu s jagodice koja je ostala smežurana nakon isticanje tečnosti iz plika. Ljekar mi je premazao prst mašču premotao ga i rekao da dođem na kontrolu za 4 dana. Nakon 4 dana ljekar mi je skinuo prevoj pregledao prst koji je i dalje s donje strane modar rekao da će biti dobro i da će za par dana da se vrati normalna boja. Međutim ni nakon dvije sedmice nema promjene prst je i dalje modar kad držim podignutu nogu malo poblijedi ali i dalje je modar. Danas kad sam pogledao imam osječaj da i prst do njeg počinje da plavi. O čemu bi moglo da se radi i kome preporućujete da se obratim za pomoć?
    Hvala

    Odgovoreno: 01. 05. 2009.
    • Poštovani,
      obavezno se javite vaskularnom hirurgu i eventualno dermatologu. Niste napisali da li bolujete od neke druge bolesti ( dijabetes npr), što bi bio značajan podatak.