Poštovani,
    Imam 41 god. (visoka: 170cm, težina: 68kg; pritisak: od 120/80 do 140/80). Zanima me zašto mi je koža na dekolteu crvena ( na dodir pobeli). U odnosu na lice (imam svetao ne baš beo ten), baš je uočljiva razlika. To crvenilo ne svrbi, nije reakcija na neku hranu i ne pravi mi neke "probleme" već me opterećuje šta je to (jedna komšinica, koja naravno nije lekar; mi je rekla da to ima veze sa srcem - šta god to značilo ja sam se samo opteretila sa tim, pošto sam strašan paničar). Primetila sam da se javlja kada sam malo napeta, mada nije pravilo i kada sam smirena dekolte je uvek crveniji u odnosu na lice. U očekivanju vašeg odgovora, unapred hvala.
    S poštovanjem

    Odgovoreno: 30. 04. 2009.
    • Poštovana,
      Crvenilo u predelu deholtea, sa simptomima koje vi opisujete je posledica proširenih kapilara u tom predelu. Obično nastaje kod osoba svetle kože, može biti posledica uv zraka, i ne brinite samo je estetski problem. To što pocrveni kada ste napeti je normalno, jer se tada kapilari ispune krvlju. Štitite se od uv zraka kremama sa visokim spf.