Poštovani doktore,
    mom četrnaestogodišnjem sinu su se, pre oko 5 godina, na kažiprstu i srednjem prstu ruke pojavile bele fleke, koje su vremenom zahvatile deo od vrha prstiju do prvog zgloba. Preciznije, na tim prstima više nema normalnu boju kože. Zanima me da li je reč o depigmentaciji ili o nečemu drugom i da li se to leči?
    Hvala unapred
    Srdačno Vas pozdravlja Vesna!

    Odgovoreno: 17. 04. 2009.
    • Poštovana,
      prvo je potrebno da se postavi dijagnoza, ali nakon pregleda i detaljne anamneze, da bi se odredila terapija. Može biti reč i o vitiligu, ali možda je u pitanju i neka druga dermatoza.