Poštovani doktore,
    Moj problem traje već duže vreme (oko god. Dana), ispucali nokti na rukama, koji se stalno listaju, pucaju. Nemaju žutu boju. Išla sam kod dermatologa i on mi je rekao da su u pitanju gljivice. Upotrebljavala sam kremu canesten, uveče i ujutru ali nevidim neke rezultate. Sad sam u 12. nedelji trudnoće i molim za savet koju bih kremu ili već šta mogla da koristim.
    Unapred zahvalna!

    Odgovoreno: 16. 04. 2009.
    • Poštovana, ukoliko se zaista radi o gljivičnoj infekciji noktiju, lokalna terapija je tu od male pomoći. Potrebna je sistemska terapija, koja kod Vas ne dolazi u obzir zbog trudnoće. Uradite pregled materijala ispod nokatne ploče da bi videli da li je zaista reč o gljivičnoj infekciji. Pozdrav.