Poštovni,
    Pišem Vam već 3. Put, ali mi nikako ne odgovarate. Dg: acne papulopustulosa; th: tretinoin 0. 05+panthenol krem, (smjesa za kremu) sebamed sapun, klindamicin losion. Već sam 3 mjeseca sam na toj th vidim poboljšanje. Imam jako masnu kožu. Molim Vas recite mi koliko dugo mogu koristiti th, i šta mislite o istoj? Doktorica mi je rekla da ne smijem ostati trudna tokom th, a mene zanima koliko po prestanku korištenja th smijem zatrudnijeti. Imam 27 godina, jako dugo pa skoro 10 godina muči me lice. Imam uredne menstruacije, ishrana podrazumjeva voće, povrće, meso riba i piltina, ne pijem ne pušim. Baš se trudim oko higijene kako tijela tako i lica. Ali mi i dalje izlaze bubuljice, ali od kada sam na th sa tretinoinom vidim poboljšanje. Preko dana na posao stavljam panthenol krem i preko avene korektor oil free sa spf 30. Kada se vraćam s posla čistim lice tj skidam korektor vlažnim maramicama, umuvam se sebamed sapunom čistim klindamicin tonikom i nanosim tretinoin+panthenol (kremu) na lice i s tim spavam.
    Molim za odgovor. Hvala vam!

    Odgovoreno: 16. 04. 2009.
    • Poštovana, ukoliko vidite poboljšanje, terapija vam odgovara, Retinoidi su inače jedna od terapija izbora za akne i mogu se koristiti i duže vreme, sve zavisi od kliničke slike, dermatolog će proceniti dokle. Što se tiče trudnoće, kako se radi o lokalnom preparatu, u nekim radovima se smatra da nema rizika čak i da se koristi u trudnoći, mada Vam ja to ipak ne bih preporučila. U svakom slučaju, ukoliko se rešite da zatrudnite, samo prekinite njegovu upotrebu. Pozdrav.