Poštovana,
    Imam blizance stare 2god. Sa šest meseci pojavili su im se osipi po telu, kod dečaka je to bilo izražajnije, zahvatao je predeo oko usana, obraze, nadlakticu, butine. Uradili smo alergo test i detaljan pregled, konstatovan im je atopijski dermatitis, kao terapiju dobili su sirup galitifen, ulje od nocurka i riblje uje. Sada nakon godinu i po dana, osipi su se povukli, ali im je koža jako suva, s vremena na vreme kod dečaka se pojavi crvenilo oko usta, koje se peruta. Molim Vas da mi kažete koju kremu da koristim i šta je to atopijski dermatitis i do kog uzrasta traje, pošto sam čula da će se javljati do treće god.
    Unapred hvala!

    Odgovoreno: 16. 04. 2009.
    • Poštovana, o atopijskom dermatitisu možete pročitati na našem sajtu, gde je obrađen. Jedna od njegovih karakteristika je i suva koža koju Vaša deca imaju. Potrebno je da koristite neku kupku za suvu kožu, najbolje nešto što se kupuje u apotekama (Mustela, Avene, Sebamed), i takođe kremu za takvu kožu. Možete da uzmete Atopic kremu sa 5% uree, koju im možete mazati i na lice. Takva koža ne podnosi previše "hemije", izbacite omekšivače, ne preterujte sa deterdžentima, ne menjajte ih i sl. Promene se povlače, ali takva deca uvek imaju nešto osetljiviju kožu i sklonost ka alergijskim reakcijama. Pozdrav.