Poštovani,
    Imam akne po licu čitavom koje izgledaju kao osip - sitne crvene i svrbe. Protiv njih ne pomaže ni klindamicin gel, plantoderm, losion ni nivea beauty ni loreal pure vone. Na licu su već mesec dana. Dermatolog mi je rekao da se leče klindamicinom, gelom. Šta da koristim što bi smanjilo svrab i sprečilo pojave novih? Da li je moguće da su alergijska reakcija?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 16. 04. 2009.
    • Poštovana, to zaista mogu biti i akne, ali niste napisali koliko godina imate, one se najčešće javljaju u pubertetu i onda traju neko vreme. Obično ne svrbe. Teško da mogu na ovaj način da Vam postavim dijagnozu, tako da je najbolje da se ponovo javite dermatologu, nekada je potrebno vreme da se pronađe uspešna terapija. Pozdrav.