Poštovani doktore,
    Imam veliki problem, imam neki crveni osip, ispod pazuha i oko klavikule, bio sam kod doktora tj. kod dva doktora, jedan je alergolog rekao mi je da je to nekakva infekcija stafilokokna, i dao mi je da koristim eozin i gentamicin, dok drugi doktor sa kožne klinike u Pasterovoj rekao mi je da je to Pityriasis rosea L42, i da to ne treba ničim da mažem da će samo proći za 6 do 8 nedelja. Šta da radim i ima li mi spasa?
    Hvala unapred

    Odgovoreno: 13. 04. 2009.
    • Poštovani,
      Poslušala bih dermatologa, po lokalizaciji može biti Pityriasis rosea, mada ne mogu tvrditi bez pregleda. Jedino, ukoliko je ta dermatoza, ne podnosi vodu, pogoršava je (smanjite kupanje).