Poštovani,
    Ja bih Vas zamolila da mi kažete koji su preparati najefikasniji za lečenje gljivičnog oboljenja kože pityriasis versicolor?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 13. 04. 2009.
    • Poštovana,
      To oboljenje uglavnom zahteva samo lokalnu terapiju i gljivica reaguje na skoro sve antimikotike ( Dactanol, Obytin, Mycoril, Canesten, Lamisil...). Potrebno je samo da budete uporni, terapija traje i do 4 nedelje. Ukoliko su promene raširene, može se propisati i sistemska terapija, ali tek nakon pregleda. Pozdrav.