Poštovani doktore,
    pišem Vam po drugi put, pa Vas molim da mi odgovorite. Već 2 i po godine imam hiperpigmentisane flekice po nadlakticama, koje izgledaju kao kada se akna povuče (u nivou su kože, te veličine i tamnije boje, braonkaste), i neće da se povuku. Ima ih desetak na jednoj nadlaktici. Pokušao sam AHA kiselinama, dermoabrazijom, sa par vrsta lasera po raznim privatnim klinikama po Beogradu i ništa nije dalo rezultate, nikakve. Moje pitanje je, mogu li se one ukloniti operativno hirurški? Presađivanjem kože npr. ili bilo kojom drugom metodom, svejedno mi je ukoliko će nestati. Gde to može da se uradi? Molim Vas da mi odgovorite. Hvala puno unapred!

    Odgovoreno: 07. 04. 2009.
    • Poštovani,
      Hiperpigmenatcije su dosta teške za terapiju. Niste napisali da li ste pokušali da koristite nešto od krema za depigmentaciju. Ukoliko niste , pokušajte sa jednim novim proizvodom na našem tržištu, koji ima potpuno drugačiji pristup tom problemu. Zove se Iklen, uzmite serum za početak i koristite po uputstvu. Hirurško uklanjanje ne dolazi u obzir, veća bi bila šteta nego korist.