Poštovani doktore,
     već 10 godina imam problem sa nekom vrstom potkožnih bubuljica na delovima tela ispod mišića, na stomaku, sa unutrašnje strane kolena, na preponama i po glavi , nemam neki problem u vezi toga osim estetski. Rekli su mi da se radi o nekoj vrsti papiloma pa me interesuje da li papilomi mogu biti štetni po zdravlje i kako se taj problem rešava. Molim odgovor.
    S'poštovanjem Ivana

    Odgovoreno: 07. 04. 2009.
    • Poštovani,
      Papilomi nisu opasni, uklanjaju se različitim metodama (tečni azot,radio talasi). Po Vašem opisu, ne bih rekla da se radi o papilomima, jer su oni izrasline na koži, a ne pod kožom. Moguće je da Vi imate lipome, a oni se mogu ukloniti samo hirurškim putem, a ni oni nisu opasni.