Moja deca imaju dve godine, imaju atopijski dermatis u mirnoj fazi, prvi pregled imali su sa šest meseci i od tada koriste terapiju. Koža na nogama im je jako suva i javlja se crvenilo koje izaziva svrab. Molim Vas recite mi da li postoji krema koja bi to ublažila i da li je tačno da to traje do treće godine? Terapija im je: Galitifen 1x1/2kk, riblje uje, ulje od noćurka 1x1 kapsula, legofer 2x7.5ml

    Odgovoreno: 07. 04. 2009.
    • Poštovana,
      Naravno da postoje kreme za negu takve kože i treba da ih upotrebljavate. Pokušajte sa Atopic kremom sa 5% uree, ili Stelatopia (Mustela) ili Trixera (Avene). Atopijski dermatitis traje različito dugo, ali se uglavnom kod najvećeg broja dece povuče do pete godine.

Komentari na pitanje: #25468

    • Postovana, doktorka moja kcerka koja sada ima 21 god, od rodjenja ima sindroma nethetton-atopijski dermatiti i neki ihtiosis linearis. Moje dete cesto puta je i hospitalizovano na decije kozne klinike, ali niko do sada nam nije pomogao, takodje kao mala devojcica je bolovala i do astme, sada hvala bogu i nema, ali ostala je kozna bolest, koja se jos peruta jako svrbi. Moja kcerka trenutno koristi diprosalic mast, i galitifen sirup, ali i dalje nam nema pomoci! Veoma bih vam bila zahvalna ako postoji lek barem malo da ublazi rane kod mog deteta. Unapred sam vam zahvalna-mama lence grapic sremska mitrovica