Hteo bih da Vas pitam za jedan problem koji već dugo vučem,a sad sam odlučio da ga rešim.Imam 27g.,a imam bubuljice na ledjima već više godina,iako nisam imao problem sa time u pubertetu,a mogu reci tada ni na licu nešto baš mnogo.Znaci to je počinjalo kako sam stariji,recimo pre i posle vojske (tada vidno) i sve do sada...Nisam to lečio već samo tako je stajalo godinama,nekad više nekad manje,a znale su nekad da bole na dodir i da krvare.što sam video na majci više puta.Sad,moguće je da je to delom i hormonalni problem ili psiholoski,ali dijagnoza je da je to seboroični dermatitis.Konkretno doktorka je napisala:bubuljice na ledjima tipa nodulocysta,crvenilo u sredogruđu...DG:acnae vulgaris reg.dorsiL70.1;dermatitis seboroica reg.presternalis...Za to sve sam dobio dovicin tablete i lokalno za spreda sinoderm gel,a za leđa hidracure wash tonik,uz colpoderm gel i zorac gel-naimenicno.Nakon nedelju dana mazanja sve mi se upalilo po ledjima,pa sam otisao opet kod doktorke i rekla mi je da je to od zoraca.Tada mi je data krema koju sam napravio u apoteci (izmesanih par krema) za smirivanje iritacije,uz istu terapiju sa eliminacijom zorac gela.Nakon što se to smirilo,trebam nastaviti tretman kao i pre-znaci hidracure wash tonic sa colpoderm gelom svaki dan i zorac 1 nedeljno,uz kontrolu kroz mesec dana...Tu je prošlo već skoro tri nedelje i ne vidim neke velike promene,a svakako ne čistu kožu bez bubuljica...Uz to mi je data preporuka da ne koristim ni sapun jer to,inače nije zdravo za kožu već da koristim hidracure wash (nešto kao šampon).To ne želim nikako niti ću to uraditi zato što,pored toga što se bez sapuna nemože imati prava higijena, hoću da dovedem kožu u normalan izgled i stanje jer,ako imaš bolesnu nogu onda ćes se truditi da je izlečiš za normalno funkcionisanje u životu,a nećeš koristiti štaku-da se metaforički izrazim...Znam da nemoze nestati nešto što je stajalo više godina kroz nedelju dana,ali kroz mesec i po bi već trebalo.Da budem iskren,već mi je i dosta ovog svakodnevnog mazanja-ako treba i nastaviću,ali hoću da vidim rezultate.Da li je ovo dobra i efikasna terapija i kako se to sve ovo što imam najefikasnije leči -kada to kažem mislim na eliminisanje mogućnosti povratka na staro već izlečenje do stadijuma zdrave i čiste kože koja će takva i ostati...
    Unapred hvala...Nikola NS

    Odgovoreno: 07. 04. 2009.
    • Poštovani,
      Nikako ne možete očekivati da se promene koje imate godinama povuku za mesec dana. Nekada nije moguće neko vreme pronaći adekvatnu terapiju, ali budite strpljivi, verujte svom dermatologu i sigurno će Vam biti bolje.