Imam problem već oko 4 meseca sa svrabom na koži pojavi se po koja bibuljica, fleka crvene boje veličine nokta, neke od bubuljica budu na vrhu zagnojene svrbe budu nekoliko dana i nestanu i tako u krug. A pojavljuju se svuda, uvek drugom mestu - na telu da bi počelo i na licu oko usana, čela baš gde su zalisci. Imala sam osećaj da će početi u kosi. Neznajući jedan dan sam se okupala sa malom ćerkom od 6 godina da bi odmah posle toga počela i ona da se žali na iste simtome. Ja živim u Kanadi trenutno gde je sve usporeno doktor opšte prakse mi je dao losion tretman za šugu - nije pomoglo. Krema za ekcem takodje nije pomogla i sada moram čekati oko 2 meseca da bih videla dermatologa. Žalosno ali istinito, ja radim za školu i nisam bila ni sa kim u kontaktu, jedino mogu reći da sam išla bosa po podu od škole da li postoji mogućnost da sam navukla neko zarazno oboljenje i šta bi to moglo biti. Bila bih Vam prezahvalna na pomoći.
    Unapred hvala, Lela.

    Odgovoreno: 07. 04. 2009.
    • Poštovana,
      Inkubacija u slučaju šuge traje do 2 meseca, tako da se Vaša ćerka nije mogla da zarazi i da počne da se češe odmah nakon kontakta sa Vama. Takođe se šuga skoro nikada ne javlja na licu, a Vi i tu imate promene. Pokušajte sa nekim lokalnim kortikosteroidnim preparatom nedelju dana (Elocom ) i uzmite tablete za alergiju (Klaritine, Aerius), isto toliko dugo. Mislim da nemate zarazno oboljenje.