Poštovani,
    mojoj bebi od 8 meseci pre oko 20 dana pojavilo se crvenilo nalik podlivima na dva prstića na rukama, misleći da se udario ili slično nismo reagovali međutim oni su počeli da pucaju i stvaraju se ranice kao da se posekao a okolina kože se peruta. Doktor nam je savetovao da često čistimo jodom što smo mi i radili nekoliko dana ali pošto se problem nije rešavao uputio nas je da damo bris. Rezultat je Staphylococcus aureus u čistoj kulturi. Dobili smo da mažemo gentamicin 7 dana dva puta dnevno plus 3 dana jednom dnevno. Počelo je polako da se poboljšava ali juče smo počeli da mu mažemo jednom dnevno i od jutros je stanje kao i pre početka terapije što je još gore pojavilo se na još jednom prstiću.
    Molim Vas za pomoć jer je tih ranica sve više i sve su veće.
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 07. 04. 2009.
    • Poštovana,

      Moguće je da ima površnu infekciju kože, gde je pored lokalne terapije, neophodno i da na neki način vodite računa da se infekcija ne širi (posteljina, odeća, peškiri). Koristite i neki antisepik za pranje, hipermangan na pr., ne brinite, brzo se širi, ali se leči.