Poštovani,
    mom sinu koji ima 8 godina konstatovan je atopiski dermatitis. Koristi Linola šampon i kupku.
    Šta bi od krema bilo pogdno da koristi jer mu se javlja crenilo koje se kasnije peruta i izaziva veliki svrab?

    Odgovoreno: 23. 03. 2009.
    • Poštovana,
      Kod pogoršanja atopijskog dermatitisa, na mestima gde se javljaju promene koje jako svrbe, uglavnom se koriste lokalni kortikosteroidni preparati i to u obliku masti (Elokcom, Afloderm, itd), a danas postoje i neke druge opcije. Ipak, ja Vam ne bih savetovala da ih kupujete i koristite samoinicijativno, jer postoje neka pravila kod njihovog korišćenja, pogotovu kada je u pitanju dečija koža.
      Ukoliko i kada Vaš sin ima pogoršanja, javite se dermatologu, on će najbolje odrediti šta je potrebno.