Imam jedno pitanje.
    Pre oko 15 dana, počelo je da me svrbi celo telo, i da se pojavljuju blonde kao kod ujeda komarca. Najviše po nogama, vratu, nadlakticama, ispod pazuha i po grudima.  To se prenelo na dve sestre, ali ni na koga drugog. Obratila sam se lekaru i ona mi je rekla da je to šuga, dala mi je neku mast da se mažem 5 dana, ali svrab nije prestao. Bilo je još gore.
    Interesuje me, da li je to stvarno šuga ili je neka infekcija u pitanju?
    Hvala

    Odgovoreno: 23. 03. 2009.
    • Poštovana,
      Kako su iste promene dobile i Vaše sestre, najverovatnije je da je u pitanju šuga.
      Kako je tu inkubacija i 2 meseca, moguće je da se i ostali ukućani zaraze.
      Potebno je da se svi istovremeno lečite, da bi terapija bila uspešna.