Poštovana,
    Moja beba ima tri i po meseca i već neko vreme joj se povremeno pojavljuje crvenilo na vratu i donjem delu lica koje se znoji i ima neki miris. Svi prevoji na telu joj pocrvene a po stomaku bude crvenih tačkica. Pedijatar nam je dao kremu Elocom da mažemo tri dana. Nakon mazanja sve se povuklo međutim, nekoliko dana posle ponovo se vratilo. Inače beba je raspoložena i dobro spava, samo je dojim.
    Molim Vas za objašnjenje i savet.
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 23. 03. 2009.
    • Poštovana,
      Moguće je po Vašem opisu da se radi o upali znojnih žlezdi (Miliaria), koja se često javlja kod beba, kada se previše utopljavaju, pa se remeti izlučivanje znoja. Medjutim, teško je postaviti dijagnozu bez pregleda, a i propisati terapiju, pogotovu kada se radi o bebi, pa ukoliko se promene nisu povukle, javite se ponovo dermatologu.