Prije 2 godine tokom ljeta pojavile su mi se sitne bijele fleke na leđima...prilikom izlaganja suncu one su se proširile preko čitavih leđa...posjećivala sam lječnike kji su mi prepisivali neku tečnost koju sam svako večer nanosila na kožu,ali vidne rezultate nisam primijetila... tokom zime one i dalje postoje ali se stanje pogorša prilikom izlaganja suncu...iskušala sam i solarijum i također je bio isti problem...Šta da radim? Molim vas za savjet kako da izliječim i otklonim te bijele flekice sa leđa??? unaprijed hvala na savjetu

    Odgovoreno: 23. 02. 2009.
    • Poštovana, Te fleke koje vi opisujete mogu biti i hipopigmentacije nastale nakon sunčanja, ali se može raditi i o Pityriasis versicolor (gljivično oboljenje na koži trupa), kojeima i svoju belu varijantu.Ovako Vam ne mogu mnogo pomođi, ali Vam savetujem da izbegavate solarijume i sunčanje. Pre leta se ponovo javite dermatologu i budite uporni u sprovodjenju terapije, lečenje ovog oboljenja traje 4 do 6 nedelja.