Poštovani doktori,
    ja sam dijabetičar i na inzulinu sam......prije 3-4 godie dobila sam svrbež nogu od članka prema koljenu kad počne da svrbi ako se počešem otvori se samo krv a više puta kad zasvrbi iskoči plik kao da sam se cigarom opržila i voden je ..... nalazi u inostranstvu gdje su mi ljekari uzeli uzorak sa te jedne pikne ali nikad nisam dobila odgovor, samo mi daju Hidrokortison kremu, čak ni ona više ne pomaže .....o kojoj se bakteriji i bolesti radi? Kakav je Vaš savjet? Još da napomenem da mi ostaju fleke po nogama i kako se osloboditi tih fleka?
    Unaprijed zahvalna.

    Odgovoreno: 15. 02. 2009.
    • Poštovana, Kod dijabetičara su vrlo česte promene na koži u sklopu osnovne bolesti. Jedna od tih je i pojava plikova ispunjenih bistrom tečnošću i nepoznatog je uzroka. Ne zavisi od vrednosti Vašeg šećera u krvi. Koriste se lokalni kortikosteroidni preparati (Vi ste i dobili jedan od njih) i zavisno od kliničke slike, može se dodati još nešto, ali se radi samo o simptomatskoj terapiji, ne leči se uzrok, jer je nepoznat.