Poštovana,
    Bolujem od Tinea Cruris. Kako sam trenutno nezaposlen i nemam osiguranje, molio bih Vas za savet. Trenutno koristim Obytin krem (dva puta dnevno), unazad 3 - 4 meseca. Aktivno se lečim od bolesti od maja meseca prošle godine i od tada sam koristio Daktanol (3 meseca), Canesten, Triderm krem, Flukonazol tablete (nedelju dana). Posto sam bio u vojsci 6 meseci, svaki put me je pregledao drugi lekar i dobijao sam drugi lek. Mislim da korišćenjem Obytin krema bolest samo držim pod kontrolom i da nema nekog napretka, ili sam ja samo nestrpljiv (nema svraba, boja kože se razlikuje od okoline, blago je tamnija, nekad više, nekad manje)... Pitanje je, da li mi preporučujete, možda da ponovo koristim neki od prethodno navedenih lekova (flukonazol npr.) ili neki novi lek i na koji period, lek zasnovan na nekim prirodnim preparatima? Napominjem da sam alergičan na pencilin. šTakodje, da li je bezbedno imati seksualne odnose, u smislu zastite partnera?
    Unapred zahvalan na Vašem odgovoru.

    Odgovoreno: 15. 02. 2009.
    • Poštovani, Terapija Tinee cruris traje od 4 do 6 nedelja i trebalo bi da ukoliko ste koristili sve te preparate budete izlečeni, tako da nisam baš sigurna u dijagnozu i bio bi Vam ipak neophodan pregled dermatologa jer je očigledno da Vam ta terapija ne pomaže. Gljivične infekcije se mogu preneti kontaktom, ali ipak ne spadaju u seksualno prenosive boolesti.