Moja ćerkica ima 6 god i pre mesec dana je dobila boginje, koje su se sada povukle ali joj na glavi ostale ranice koje je mnogo svrbe, drastično joj opada kosa i peruta se, negde ima čak i neke čvorugice. Neznam šta da radim? Lekari kažu da je to ekcem ali nisu sigurni. Šta da radim?

    Odgovoreno: 10. 02. 2009.
    • Poštovana, Nisam baš razumela da li je to što opisujete zaostalo posle boginja ili se zasebno javilo.Moguče je da su se ranice od boginja inficirale , i da dete zato ima sada te probleme. Koristite par dana hipermangan za ispiranje i neku antibiotsku mast (Gentamycin, Enbecin). Svakodnevno menjajte jastučnicu.Mislim da nema ekcem.