Molim Vas da mi pomognete da rešim sledeći problem moje ćerke koja ima 8 godina. Od rodjenja je imala male sitne, sitne bubuljicice belog vrha za koje sam ja mislila da će proći. Nisu bile ni u velikom broju, ali ponekada, posebno u poslednje, vreme se upale. Bila sam kod dermatologa: Dg: Sups. Acne comedonica L70 (ako sam dobro prepisala) terapija: 2 nedelje, 3x na dan obloge od Sol Acidi Borici 3% i pantenol krema. Rezultata nije bilo, a na kontroli doktorka nije znala šta dalje jer je pacijent mlad. Kako da pomognem svojoj ćerki? Strah me je da to ne preraste u veći problem ako se ne tretira valjano. Napominjem da vrlo vodim računa o higijeni. Hvala na odgovoru.
    Srdačan pozdrav!

    Odgovoreno: 10. 02. 2009.
    • Poštovana, Dijagnoza koju ste napisali znači akne tipa mitisera, a terapija koju ste dobili je potpuno neutralna i nije čudo što joj nije pomogla.Bez obzira što je mala, možda bi ipak trebalo da dobije nešto minimalno od terapije za pubertetske akne, ali to će morati da Vam propiše Vaš dermatolog.Promene nemaju veze sa higijenom, već najverovatnije sa hormonima, bez obzira na njene godine.