Poštovana,
    imam više pitanja - prvo je šta da koristim za negu lica i tela pošto mi je koža izrazito suva (svrbi me i peruta se) pogotovo u predelu stomaka i nogu. Privatni kožni lekar mi je davao kremice koje se mnogo brzo potroše i nisu davale poseban efekat. Drugo pitanje je vezano za predeo oko očiju - svrbi me, peruta se, crveni se i to mi sada traje tokom cele godine a pre je bilo obično u proleće ili jesen. Takodje sam zbog toga bila kod lekara ali enbecin mast hloranfenikol i obloge više ne pomažu. Inače imam 27. godina.
     Unapred hvala.

    Odgovoreno: 10. 02. 2009.
    • Poštovana, Pokušajte sa kremama koje sadrže ureu , ima ih recimo u Eucerin kolekciji (i za lice i za telo),. Što se tiče promena na kapcima, morate da se javite ponovo dermatologu. Moguće je da se crvenlo javlja samo zato što je i tu koža suva, a i inače je osetljivija, ali možda je i nešto drugo (kontaktni dermatitis, atopijski dermatitis i sl.)